Wojtek Ryrych
creative writer & web developer

Architektura informacji w CV

Informacje muszą być uporządkowane

Celem było przygotowanie CV jako oferty, która mieści się na pojedynczej stronie A4. Proces tworzenia oferty polegał głównie na eliminacji informacji. Ograniczone miejsce nie pozwala na zamieszenie zbyt wielu informacji, takich jak:

  • Długiej historii zawodowej
  • Projektów drugorzędnych
  • Hobby i zainteresowań

Historia zawodowa została skrócona do ostatnich lat, a umiejętności techniczne zostały powiązane z projektami i firmami. Pominąłem znajomość takich technologii jak jQuery, Compass, czy responsive design. Albo w ostatnim czasie nie korzystałem z nich aktywnie, albo moja wiedza na temat tych technologii nie jest szeroka.

Zamieszczenie w CV zainteresowań wydaje się zbędne. Klienta w pierwszej kolejności interesuje doświadczenie zawodowe. Jeżeli relacja z klientem będzie się rozwijać, temat hobby z pewnością pojawi się podczas nieformalnych spotkań. Celowo pominąłem osobne sekcje Languages oraz Education. Oferta jest przygotowana w języku angielskim oraz zawiera informacje o projektach dla klientów zagranicznych. Sama informacja o znajomości języka angielskiego niewiele wnosi.

Studiuję grafikę na Uniwersytecie SWPS. Informację tę wplotłem w krótkim podsumowaniu w taki sposób: Currently, I’ve studying design and communication at Social Sciences and Humanities. Informacja wskazuje w dyskretny sposób, w jakim kierunku obecnie się rozwijam.

Inaczej niż zazwyczaj utworzyłem sekcję o sobie: wcześniej większość moich CV zawierała nagłówek z danymi kontaktowymi, tudzież krótkie podsumowanie. Tym razem dałem pierwszeństwo, by to inni mnie ocenili. Moje podsumowanie jest gdzieś tam na dolne po przełamującym powagę powitaniu Hi!

Czy taka forma oferty się wyróżnia, oceńcie sami!

Architektura informacji w CV Wersja webowa znajduje się pod adresem http://ryrych.pl/resume.

CV w wersji webowej nie zawiera numeru telefonu oraz adresu e-mail.