Ryrych.
człowiek komunikacja technologia

Dom wytwarzania oprogramowania

Dom wytwarzania oprogramowania to zbiór 11 żartobliwych tekstów o programistach, programowaniu, i technologii. Docelowym czytelnikiem jest programista pracujący w agencjach SDH (Software Development House).

Zakres projektu

  • Napisanie tekstów
  • Współpracę z korektorem i ilustratorem
  • Wydanie książki na platformie Leanpub
  • Promowanie książki w kanałach social media (twitter)

Więcej o procesie tworzenia książki można dowiedzieć się z prezentacji From blogging to book.

From blogging to book from Wojtek Ryrych

Użyte technologie

Tekst został napisany przy pomocy języka Markdown. Korekta odbywała się na platformie GitHub w postaci tzw. Pull Requests. Naniesione zmiany przez korektora oraz podstawowa wersja tekstu zostały automatycznie porównane w Pull Request. Tam też odbywała się dyskusja nad tekstem. Zaakceptowane zmiany zostały zachowane w postaci migawek (tzw. commit). Migawki umożliwiły śledzenie zmian w tekście. System wersjonowania zmian git oraz platforma GitHub to narzędzia, z których na codzień korzystają programiści. Wykorzystanie obu technologii do przeprowadzenia korekty było efektywniejszym sposobem niż użycie w tym celu narzędzi takich jak Google Docs.

Platforma Leanpub służaca do wydawania własnych książek została zintegrowana z GitHub. Zaakceptowane zmiany tekstu powodowały automatyczne stworzenie nowej wersji książki i tym samym podgląd nowych zmian.

Dom wytwarzania oprogramowania przed Halą Stulecia we Wrocławiu

Dom wytwarzania oprogramowania przed Berlińską Wieżą Telewizyjną

Landing page Domu wytwarzania oprogramowania